Кирил Капризов бележи в 4-ти пореден мач, когато Уайлд победи Ред Уингс с 6-3
AP News | 2023-12-28 | 06:01:33

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Райън Хартман и Маркъс Фолиньо вкараха в разлика от 52 секунди в третия период, за да прекъснат равенството, а Минесота Уайлд отбеляза четири пъти във финалния фрейм при победа с 6-3 над Детройт Ред Уингс в сряда вечер .

Кирил Капризов удължи головата си серия до четири мача, Маркъс Йохансон отбеляза два пъти, а Мат Болди добави гол за Минесота, която спечели четири поредни победи и седем от осем. Дивите имат 11-3-0, откакто Джон Хайнс пое зад пейката и спечели седем поредни домакински мача.

Филип Густавсон направи 25 спасявания и се подобри до 8-2 в последните си 10 старта.

Патрик Кейн отбеляза за четвърти пореден мач, а Алекс ДеБринкат и Даниел Спронг добавиха голове, докато Ред Уингс загубиха за шести път в седем мача. Детройт е 2-8-1 в последните си 11 мача. Джеймс Реймър завърши с 25 спасявания; той е допуснал 24 гола в последните си пет старта.

DeBrincat вкара еднократно подаване от Shayne Gostisbehere за мощен гол в началото на третия период, изравнявайки играта на 2. По-малко от две минути по-късно Pat Marron пренесе шайбата отляво и подаде до изоставащия Хартман, който покри подаването в слота за третия си гол в три игри. Хартман пропусна последните два мача заради контузия в горната част на тялото.

По-малко от минута по-късно, Фолиньо вкара, докато падаше, прибирайки рикошет зад Раймър. Йохансон вкара втория си гол в мача 75 секунди по-късно, за да даде преднина на Уайлд с 5-2.

Гол на Спронг доведе Детройт до 5-3, но Капризов отбеляза при пренасочване при оставащи 5:45.

Капризов, първата звезда на НХЛ за седмицата, приключваща на 24 декември, има поредица от пет точки, с пет гола и четири асистенции.

Болди реализира подаване от Капризов 38 секунди в мача за аванс от 1-0.

Кейн контрира шест минути по-късно, като изстрелва с ръка удар от лявата точка покрай Густавсон за петия му гол от четири игри, удължавайки поредицата си от точки до пет игри. За последно Кейн вкара в четири поредни мача по време на период от шест мача от 7 до 17 ноември 2019 г. с Чикаго.

Йохансон вкара отбита топка в началото на втория период за 2-1 Минесота води.

Ред Уингс: Приемете Нешвил Предаторс в петък.

Wild: В Уинипег Джетс в събота в първия от уикенда у дома и у дома.